13 Haziran 2012 Çarşamba

BİM mi Migros mu?

Bu kadarı da pes demek istiyorum sayın seyirciler. Tamam BİM'in ucuz olduğunu biliyorduk da, bire bir aynı ürünü Migros'a kıyasla yarısından daha ucuza satıyor şu an. Söz konusu ürün de çoluk çocuk herkesin bayıldığı Kinder Bueno!

Ürünün gramajı, paketi, tadı, vs herşeyi aynı. Tek fark fiyat. BİM, Migros'un yarı fiyatından da ucuza satıyor bu ürünü şu an. Koşun ahali. Bu ürün akıp kokmuyor da. En yakın BİM'e gidip bulabildiğiniz kadar alın. Sonra atın buzdolabına, çıkarıp çıkarıp yiyin.

Bu haberden sonra Migros'a gidip çöp alır mıyım o da ayrı soru tabi.

Migros fiyatı: 1,60 TL
http://www.kangurum.com.tr/kangurum3-web/showProductDetail.do?psi=2220422&shopCategoryId=9856&isSearchResult=true

BİM fıyatı: 0,70 TL
http://www.bim.com.tr/aktuel-urunler/cik.html

5 yorum:

 1. gerçekten ne kadar büyük fark var.Ben zaten migros'un genelde pahalı olduğunu düşünüyorum ama bu kadar fark olduğunu bilmiyordum hemen gidip almak lazım tavsiyen için sağol

  YanıtlaSil
 2. Bizim mahallede bim, migroz ve ekoroma adlı market var, en pahalı migros.
  ekoroma migrosun yanına açıldı. migros mecburen değişime girdi, fiyatlarda indirim, hizmette kalite yapmaya çalıştı, Çünkü müşterisi kalmamıştı, hala var müşterisi ama eskiye göre çokaz. Nedeni zaten yukarıda açıklanmış.
  Bu konuya değindiğiniz için teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. bende bimin ürünlerini seviyorum güzel . blogunu isminden dolayı takibe aldım banada bekliyorum bye

  YanıtlaSil
 4. Merhabalar,
  Blogunuza internette yemek tarifleri ararken rastladım. Öncelikle çok tebrik ediyorum, blogunuzu inceledim, tarifleriniz hem çok leziz, hem de yapımı gayet kolay görünüyor. :) Uygun bir zamanınızda yeni açılan yemek tarifleri arama motorumuz Tarifbul‘a bir göz atabilirseniz çok sevinirim. İsterseniz siz de En İyi Tarif Blogları kısmımızda tariflerinizi sergileyebilirsiniz. Merak ettiklerinize SSS’den bakabilir veya bana mail atabilirsiniz. Görüşmek dileğiyle.

  YanıtlaSil
 5. BİM'in sahipleri ağırlıklı Topbaş ailesinden. Hükümete yakınlığından dolayı her türlü vergi muafiyeti ve destek görmesi büyük olasılıktır. Bir iddaya göre mağazalara elektrik tüketimi faturası sfır TL olarak geliyormuş? Öte yandan Koç grubuna her türlü mali denetim ve ek yükler bindirilmeye çalışılmaktadır. Bu şartlar altında eşit piyasa rekabetinden bahsedilemez. Ben Migros pahalı olsa da, oradan alış veriş yapmayı yeğliyorum.

  YanıtlaSil